Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer square decorative street light pole,, street light pole, ms street light pole, ms light poles, solar street light pole and street light clamp.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | >12m |
| Pole Type | squre |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Decorative |
| IP Rating | 65 |
| Features | Easy to Install |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Pole Type | Round |
| Material | Galvanized Iron |
| Shape | Tubular |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | N S Industries |
| Usage/Application | Highway |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Tubular |
| Pole Type | Single-Arm |
| Arm Type | Single Arm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Application | Municipal Roads, Parking Area, Industrial Area, Highways |
| Door Opening | Single Door |
| Shape | Tubular |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 6 m |
| Height | 9m |
| Usage/Application | Highway |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Pole Type | Round |
| Surface Finish | POWDER COATING |
| Number Of Light | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Height | 3 M |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Tubular |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2600 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Type | Tubular |
| Coating | GI coated |
| Arm Type | Single arm |
| Suitable Wattage | 15 W to 24 W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Size | 6Meter |
| Thickness | 1.6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Steel |
| Frame Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Material | Mild Steel |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Shape | Tubular |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Arm Type | Single Arm |
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Thickness | AS PER REUIRMENT |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Size | 3 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | powder coating |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2600 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Height | 6 Meter |
| Pole Shape | Tubular |
| Material | Galvanized Iron |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2600 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | powder coating |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Surface Finish | powder coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | highway , outdoor, street |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Surface Finish | powder coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | highway , outdoor, street |
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | hotdip |
| Pole Type | Single-Arm |
| Height | 6 Meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | highway , outdoor, street |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Surface Finish | hotdip |
| Pole Type | Single-Arm |
| Height | 6 Meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | highway , outdoor, street |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Round |
| Material | Mild Steel |
| Brand | ns industries |
| Length | 4-6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| dia | 76 od |
| thickness | 1.6 |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 Meter |
| Pole Type | Round |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | powder coted |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | For cement pole and wall mounted |
| Body Material | Mild Steel |
| Pipe Diameter | 32 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Surface Finish | powder coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Surface Finish | powder coating |
| Usage/Application | Highway |
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India