Pioneers in the industry, we offer solar street lights, outdoor solar led street light, all in one solar street light and solar street light system from India.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 16 Watt |
| Certification | ISI |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
| battery | 12ah |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 12 V |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Solar Panel Wattage | 30 W |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Power | 15 W |
| Lighting Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | highway, garden |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP66 |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Country of Origin | Made in India |
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India