Offering you a complete choice of products which include 150 w high mast lighting pole, 40 w solar high mast lighting pole, high mast street lighting pole, solar high mast lighting pole, high mast lighting system and petrol pump signage pole.
₹ 105000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Pole Type | Round |
| Lowering System | Winch Type |
| Usage/Application | Highway |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Application | Industrial Yard, Airport, Highway Junction, Stadium |
| Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | White |
| Power | 150 W |
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Height | 10m |
| Pole Type | Round |
| Material | Mild Steel |
| Power | 40 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Octagonal |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Pole Type | Round |
| Lowering System | Winch Type |
| Usage/Application | Highway |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Application | Highway Junction |
| Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | White |
| Power | 30 W |
₹ 98000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Pole Type | Octagonal |
| Lowering System | Winch Type |
| Usage/Application | Highway |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Application | Highway Junction, Port, Railway Yard, Airport, Stadium, Industrial Yard |
| Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | White |
| Power | 50 W |
₹ 89000 / Set Get Latest Price
| Luminaire Type | Floodlights |
| Usage/Application | HIGHWAY |
| Top Bottom Tube | 150/350 |
| Antenna/Tower Height | 12MTR |
| Surface Finish | GI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Standard, Customized |
| Dimension | 12mtr to 20 mtr |
| Material | gi |
| Color | silver |
| Shape | octogonal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 290000 / Set Get Latest Price
| Mast Height | 30 m |
| Luminaire Type | LED High Mast |
| Number Of Fixtures | 12 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Industrial Yard, Port, Railway Yard, Airport, Stadium, Highway Junction |
| Usage/Application | roda highway |
| Top Bottom Tube | 150/530 |
| Surface Finish | hot dip galvanised |
| Pole material | gi |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 92000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 M |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| surface | hot dip galvanizing |
| usage | highway; factory |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 M |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Railway Yard, Stadium, Highway Junction |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material: | Mild steel, galvanized |
| Load capacity | 500 kg |
| Installation | Can be done manually or with a power tool |
| Number of Flood lights | 6 |
| Usage | Used in highways, industrial areas, airports, docks, stations, and car parks |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Stadium |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Cross section | Tapered |
| Installation | Can be done manually or with a power tool |
| Usage | Used in highways, industrial areas, airports, docks, stations, and car parks |
| Mast Height | 12 m |
| Height | 16 M |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| usage | Used in highways, industrial areas, airports, docks, stations, and car parks |
| Number of Flood lights | 6 |
| Load capacity | 500kg |
₹ 76000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild steel, galvanized |
| Load capacity: | 500kg |
| Installation | Can be done manually or with a power tool |
₹ 72000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Installation | Can be done manually or with a power tool |
| Flood lights: | 6 |
| Cross section | Tapered |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | The pole is made of mild steel or galvanized iron |
| Thickness | The thickness of the pole varies by section |
| Wind speed: | The pole can withstand a certain maximum wind speed |
₹ 290000 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness: | The thickness of the pole varies by section |
| Wind speed: | The pole can withstand a certain maximum wind speed |
| Material: | The pole is made of mild steel or galvanized iron |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 M |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Industrial Yard |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material: | The pole is made of mild steel or galvanized iron |
| Thickness | 3mm |
| Lighting protection | The pole may have a lighting protection final |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| SS wire rope | 6mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting protection: | The pole may have a lighting protection final |
| Base and top diamete | The base diameter is larger than the top diameter |
| Material | The pole is made of mild steel or galvanized iron |
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | LED |
| Volt | 12 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2600 / Piece Get Latest Price
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | LED |
| Volt | 240V |
| IP Rating | 65 |
| Country of Origin | Made in India |
| Mast Height | 12 |
| Number Of Lights | 8.0 |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m to 30 mtr |
| Total Wattage | 1200 W |
| LED Brand | Philips |
| Light Block Color | White |
| No. of Luminaries | 12 Nos |
| Usage/Application | Highways |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 5700 K |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 8.0, 12.0 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 150w |
| Light Block Color | White |
| No. of Luminaries | 6 Nos |
| Usage/Application | Road Side |
| System Voltage | 240 V AC |
| Mast Material | Hot Dip GI |
| Pole Type | Multi arm |
| Lighting Type | LED |
| Volt | 12v |
| Number Of Lights | 12.0, 6.0 |
| IP Rating | 65 |
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India