Manufacturer of a wide range of products which include waterproof led flood light, led flood light, high mast pole and light installation and polygonal high mast pole.
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Beam Angle | 180 |
| Body Material | ALUMINUM DIA CAST |
| Is It Water Proof | YES |
| Is It Waterproof | YES |
| Lighting Color | Pure White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Brand | Power group |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 200W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Light Source | LED |
| Series | Power group |
| Color Temperature | 6500 K |
| IP Rating | IP67 |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brands | Philips |
| Wattage | 200W |
| Power | 150 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
Features:
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 150 w |
| Light Block Color | Pure White |
| No. of Luminaries | 6 Nos |
| Usage/Application | Road Side |
| System Voltage | 240 V AC |
| Mast Material | Hot Dip GI |
| Pole Type | Multi arm |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 6.0 |
| IP Rating | 65 |
Minimum order quantity: 4 Piece
Get Latest Price
| Material | Gi |
| Usage/Application | LIGHTING POLES |
| Antenna/Tower Height | 10 TO 30MTR |
| Size | 20MTR |
| Country of Origin | Made in India |
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India