Offering you a complete choice of products which include 6mtr cctv camera poles, high mast lighting pole manufacturer, solar street light pole manufacturers, ms street light pole, led street light pole manufacturer and flag mast poles manufacturer.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Tubular Pole |
| Pole Shape | Round |
| Pole Height | 6 m |
| Material | Galvanized Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Brand | ns industries |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 93000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Usage/Application | Highway |
| SS wire rope | 6mm |
| Surface Finish | HDGI |
| Number Of Light | 6NOS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Design Type | Modular |
| Weight | 15 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Height | 6 M |
| Pole Shape | Tubular |
| Pole Type | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Usage/Application | Street |
| Finish | Powder Coated |
| Application | Parking Area, Highways, Industrial Area, Township Roads, Municipal Roads |
| Door Opening | No Door |
| Surface Finish | powder coating smooth |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
NS Industries provides Comprehensive power & solar solutions From design testing to Fabrication, supply of material, erection, stringing & commissioning on turnkey basis all over the globe. We have a multi center manufacturing facilities within India for providing high mast lighting pole, octagonal poles, led lighting and solar product. Our vision to globalize our activities & became market leaders in our product focus on customer relationship with quality & cost consciousness & concern for safety, environment & society at large.... The operation head quarters of NS Industries is located in Ahmedabad Gujarat (India). The state-of-the art plant with the largest manufacturing unit in India. NS Industries believes in developing system and procedures that makes it a world class organization in India Who have an ISO certified integrated Management system standard, ISO 9001:2015 quality management system ISO 14001:2004 occupational health and safety Management standard
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 Meter |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Finish | smooth |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Surface Finishing | Hot Dip Galvanized |
| Brand | ns industries |
| Color | white |
| Style | hexgonal |
| Size | 12mtr |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 12 |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India