Pioneers in the industry, we offer electric gi poles, party plot pole, square decorative pole, steel tubular pole, outdoor lighting pole and customized lighting poles from India.
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | Soomth |
| Plate Thickness Mm | 8mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 m |
| Pole Type | Round |
| Surface Finish | silver painted smoooth |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | powder coating |
| Plate Thickness Mm | 8 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Pole Type | Round |
| Designation | 410sp-04 |
| Weight | 65 kg |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 Meter |
| Height | 6 m |
| Pole Type | Tubular |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Usage/Application | Outdoor |
| Arm Type | Single Arm |
| Application | Street Lighting |
| Surface Finish | plane powder coating |
| Plate Thickness Mm | coustmer costmized |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 Meter |
| Height | 6 m |
| Pole Type | Tubular |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Arm Type | Single Arm |
| Application | Street Lighting |
| Surface Finish | sivler powder coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Ladder Type | Self Supported Ladder |
| Material | mild steel |
| Color | cool white |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | silver coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Round |
| Surface Finish | silver painted |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Tubular |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Highway |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Height | >12m |
| Pole Type | Round |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Tubular |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Surface Finish | hotdip |
| Pole Type | Single-Arm |
| Height | 6 Meter |
| Usage/Application | highway , outdoor, street |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Height | 8 Meter |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | SMOOTH |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Pole Type | Round |
| Material | Galvanized Iron |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Height | 9m |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8200 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Heritage |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 5 m |
| Number Of Arms | Single Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Campus, Resort, Park, Pathway, Landscape, Garden |
| Color | Black |
GI Pipe Pole with decorative Double arm bracket
height – 5 mtr+1 mtr (Normal black paint on pipe and golden paint at decorative
design)
Pipe size:- 114 OD (1000 mm),76 OD (5000
mm).
Base Plate – 200 x 200 x 10mm, Hole 20 mm.
Door for MCB fitting.
Bottom part AL casting with AL
casting ring and top casting for aesthetic look.
Decorative Double Arm Bracket for light in 33
OD Pipe.
HDG F.Bolt M16*600 mm with 2 Nut/2 Washer
(4 Nos.)
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Height | >12 M |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Tubular |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 1000 W |
| Light Block Color | Pure White |
| No. of Luminaries | 6 Nos |
| Usage/Application | Highways |
| System Voltage | 230 V AC |
| Mast Material | MS Galvanized |
| Pole Type | Multi arm |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 6.0 |
| IP Rating | 65 |
| Lighting Color | as per reqiured |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepak Rajput (CEO)
N S Industries
1st, Ff/123, Metro Mall, Bapa Sitaram Chowk, Vastral, Opp Raf Camp
Ahmedabad - 382418, Gujarat, India